سقف کارت کشیدن در دستگاه پوز 1402
1/5 - (1 امتیاز)

سقف کارت کشیدن با کارتخوان چقدر است؟

آنچه در این مطلب می‌خوانید

در این مطلب قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که سقف کارت کشیدن در دستگاه پوز در سال 1402 چقدر است. یاد روزگارانی که مردها در خیابان‌ها با جیب‌های پر از پولی که قلمبه شده بود راه می‌رفتند بخیر! این روزها نه دیگر از جیب پر از پول خبری است و نه از اسکناس! جای اسکناس‌ها را کارت بانکی گرفته و جای جیب‌های پر از پول را هیچ چیز و تقریبا همه از تورم و عدم قدرت خرید نگران هستند.

با نورا همراه باشید تا به بررسی سقف کارت کشیدن با کارتخوان در سالی که هستیم یعنی سال 1402 بپردازیم.

چگونه دخل و خرج مان صاحب سقف شد!

هر چیزی مزایا و معایبی دارد، ورود کارت‌های بانکی به سیستم پولی و مالی کشورها خیلی چیزها را تسهیل کرد؛ اما از طرفی سختی‌هایی هم به همراه داشته است که البته با توجه به قوانین کشورها این سختی و آسانی‌ها متفاوت است.

به عنوان مثال در کشوری مثل ما که نقدینگی بیداد می‌کند سقف کارت کشیدن در دستگاه پوز متفاوت از کشوری است که نقدینگی در آن تک رقمی است. در واقع حجم جریان نقدینگی در کشورها عامل اصلی و تعیین کننده در سقف کارت کشیدن در کشورها است.

سقف کارت کشیدن در دستگاه پوز؛ چرا و چگونه؟

اجازه بدهید وارد دنیای کارت های بانکی و ارتباط آن‌ها با دستگاه پوز بشویم. در دنیای مدرن امروز، کارت‌های بانکی و دستگاه‌های pos و ATM ها و غیره، جزئی اساسی از زندگی ما شده‌اند.

به گونه‌ای که جایگزین پول نقد شده و الان حتی برای پرداخت کرایه تاکسی و اتوبوس هم دیگر پول نقد احتیاج نیست و با داشتن یک کارت بانکی می‌توان تمام پرداختی‌ها را انجام داد.

با استفاده از این کارت‌ها، ما می‌توانیم به آسانی به حساب های بانکی خود دسترسی داشته باشیم، پول و معاملات را مدیریت کنیم و خریدهایمان را به راحتی انجام دهیم اما خب سوالی که اینجا ذهن رو درگیر می‌کند این است که روزانه چقدر می‌شود از دستگاه پوز کارت کشید، در واقع سقف کارت کشیدن با کارتخوان چقدر است؟

بیشتر بخوانید:
هرآنچه درباره نرخ و درصد مالیات بر ارث باید بدانید

الان اصلی‌ترین دستگاهی که ارتباط مستقیم با کارت‌های بانکی دارد، دستگاه پوز است. دستگاه پوز یک واسط بین کارت بانکی و نقاط فروش است، که امکان پرداخت الکترونیکی را فراهم می‌کند و در قوانین اخیر نیز موضوع مالیات کارتخوان نیز به سیستم مالی کشور اضافه شده است. اگر می‌خواهید در این باره بیشتر بدانید مطلب مالیات کارتخوان را بخوانید.

این دستگاه همه فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و پایانه‌های فروش استفاده می‌شود، اما یکی از موضوعات علاوه بر کم شدن کارمزد دستگاه پوز ذهن خیلی ها را مشغول کرده است، موضوع سقف کارت کشیدن با کارتخوان و سقف کارت به کارت ها است که در ادامه به این دو مورد خواهیم پرداخت.

سقف کارت کشیدن در دستگاه پوز

محدودیت انتقال وجه بانکی روزانه چقدر است؟

الان همه ما بعد از افتتاح حساب بانکی در بانک دلخواه اولین کاری که انجام می‌دهیم، نصب همراه بانک مخصوص خود آن بانک است. با داشتن اپلیکیشن همراه بانک می‌توان پرداخت قبوض، انتقال وجه، کارت به کارت و خیلی از کارهای دیگر را انجام داد؛ اما باید توجه داشته باشید انتقال وجه بوسیله موبایل و اپ‌های همراه بانک، 10 میلیون تومان است همچنین دقت کنید که در رابطه با سقف کارت به کارت‌ها، با توجه به شیوه پرداختی که انتخاب می‌کنید می‌تواند متفاوت باشد و بستگی به بانک مورد نظر شما هم دارد.

سقف کارت کشیدن در دستگاه پوز

با توجه به عکسی که در اینجا قرار دادیم می‌توانید از سقف کارت کشیدن با کارتخوان و خریدی که بوسیله کارت‌های بانکی انجام می‌دهید اطلاع یابید، به موارد زیر نگاه کنید:

 • سقف مجاز از طریق درگاه اینترنتی: در هر شبانه روز 50 میلیون تومان
 • سقف مجاز تراکنش خرید: برای هر کارت در هر شبانه روز 50 میلیون تومان
 • سقف مجاز انتقال وجه شتابی و غیرشتابی: برای هر کارت در هر شبانه روز 10 میلیون تومان
 • سقف مجاز انتقال وجه شتابی و یا غیر شتابی در کارتخوان های شعبه ای: با احراز هویت عینی و حضوری، 15 میلیون تومان

سخنگوی بانک مرکزی در توضیحات خود در این باره اعلام کرد: حداکثر تراکنش خرید روزانه از هر کارت متعلق به مشتری حقیقی بانک‌ها از طریق پایانه‌های فروشگاهی و درگاه‌های پرداخت اینترنتی از 50 به 100 میلیون تومان افزایش یافت.​

مصطفی قمری وفا

آخرین اخبار بانک مرکزی درباره روش‌های انتقال پول

در روش انتقال وجه داخلی می‌توان از حساب خود در یک بانک به حساب فردی دیگر در همان بانک انتقال وجه انجام دهید. در این روش با داشتن شماره حساب مقصد می‌توانید تا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به صورت روزانه انتقال وجه انجام دهید.
کارمزد انتقال وجه داخلی چقدر است؟
به ازای هر تراکنش 360 ریال.


درباره انتقال وجه به حساب دیگران از روش های زیر می توان وجه را منتقل کرد:

انتقال وجه داخلی (بین حساب‌های یک بانک)
کارت به کارت یا شبا (انتقال وجه از طریق شماره کارت بانکی)
سامانه پل (انتقال وجه از طریق شماره شبا)
پایا (انتقال وجه از طریق شماره شبا)
ساتنا (انتقال وجه از طریق شماره شبا)

خبر 4 تیر 1402 بانک مرکزی در رابطه با سوالات متداول در زمینه خدمات بانکداری الکترونیک در قالب‌های انتقال وجه:

https://cbi.ir/showitem/27661.aspx

سقف کارت کشیدن با کارتخوان

شما می توانید با دستگاه پوز با هر کارت بانکی در روز 50 میلیون تومان تراکنش انجام دهید و هر شخص با هر تعداد کارت بانکی (ATM card) مبلغ 100 میلیون تومان می تواند خرید یا تراکنش انجام دهد.

بیشتر بخوانید:
آموزش اظهارنامه مالیاتی از صفر تا صد و نحوه ارائه آن

در ادامه سقف کارت به کارت انواع بانک ها بوسیله همراه بانک را بررسی می کنیم.

سقف کارت به کارت بانک های مختلف

در زیر جدولی قرار دادیم که می‌توانید میزان کارت به کارت در بانک‌های مختلف ایرانی را ببینید، در واقع همه بانکها یک سقف را تعیین کرده‌اند چراکه تابع قوانین بانک مرکزی در این زمینه هستند. به جدول زیر نگاه کنید:

نام بانکسقف کارت به کارت با همراه بانک (تومان)
ملی10 میلیون
ملت10 میلیون
سینا10 میلیون
پاسارگاد10 میلیون
پارسیان10 میلیون
سینا10 میلیون
تجارت10 میلیون
صادرات10 میلیون
مهر اقتصاد10 میلیون
قرض الحسنه مهر ایران10 میلیون
آینده10 میلیون
جدول محاسبه سقف کارت به کارت در بانک های مختلف ایران
سقف کارت به کارت از خودپرداز

سقف کارت به کارت از خودپرداز (ATM)

رایج ترین روش برای انتقال پول یا همان وجه کارت به کارت بوسیله دستگاه خودپرداز است. دستگاه ATM، دستگاهی الکترونیکی است که پس از دریافت کارت و شناسایی و تایید آن البته با وارد کردن رمز کارت می تواند به صورت روزانه به میزان مشخصی وجه (پول) در اختیار شما قرار دهد.

قطعا تنها کاری که می تواند انجام دهد این نیست همچنین خدمات بانکی دیگری مثل انتقال وجه به حساب، گرفتن رمز دوم اینترنتی، پرداخت قبوض و خیلی کار دیگر را می تواند برای شما انجام دهد، اما خب از این طریق هم محدویت تراکنشی وجود دارد که باید دانست. سقف انتقال پول با خودپرداز 10 میلیون تومان است. برداشت پول هم هنوز از طریق atm مبلغ ناچیز و کم 200 هزار تومان است.

سقف کارت به کارت با دستگاه پوز

انتقال وجه نامحدود با مراجعه به بانک

با مرجعه به بانک و داشتن شماره شبا مقصد می توانید بدون محدودیت هر مقدار مبلغ را که مدنظر دارید واریز کنید. روش دیگری هم مثل انتقال وجه از طریق ” پایا “وجود دارد که از طریق همراه بانک امکان پذیر است تنها به شماره شبا نیاز است.

بیشتر بخوانید:
حسابداری پیمانکاری چیست؟ روش‌ها، مزایا و معایب

در واقع باید گزینه پایا را در همراه بانک خود انتخاب کنید و به جای شماره کارت شماره شبا را وارد کنید. نکته حائز اهمیت این است که سقف انتقال بوسیله پایا 100 میلیون تومان بوده و میزان کارمزد آن نیز 2,500 تومان است.

آنچه در این صفحه می‌خوانید:
 • https://nuracashflow ir/limit-cardreader/
 • https://nuracashflow ir/limit-cardreader/#:~:text=با توجه به عکسی که شبانه روز 50 میلیون تومان
 • https://nuracashflow ir/limit-cardreader/#:~:text=سقف مجاز تراکنش خرید: برای شبانه روز 10 میلیون تومان
 • https://nuracashflow ir/limit-cardreader/#:~:text=showitem/27661 aspx- سقف کارت کشیدن با کارتخوان چیست و چه مزایایی دارد؟

اشتراک‌گذاری

6 دیدگاه دربارهٔ «سقف کارت کشیدن با کارتخوان چقدر است؟»

 1. بااین پول بی ارزش ملی که تبدیل به کاغذشده،بسیاری کالاوخدمات فراترازاین،مبالغ شده اند،یک بیچاره اگزدرشرایط دادن مبلغ بیشتردریک زوز تعطیل یابعدازساعت کاربانک گیرکند،وبحث اعتبار طرفین باشد،امکان هرکلاهبرداری ودبه درمعاملات ایجادمیشود،دولت فکرسوذتراکنش خود ورصد دارائی ملت است،اما چه بسیارندشاکیانی که به دلیل همین سقف های واریزدر دادگاه وپاسگاه و… گرفتتارند،پول خودت درضروری ترین لحظه هادراختیارت نیست،خودمزدم بهم اعتماد نکنند،،دولت وبانکهانمیگذارند

  1. دقیقا درست فرمایش شما
   اگه سقف تراکنش پوز بالا بود من بخاطر اینکه نتونستم یک خودروی معامله شده رو تمام مبلغش کارت بکشم موند برای روز بعد که حضوری برم بانک و مبلغ بزنم طرف معامله دبه کرد و با این حال مبلغ 50 ت رد و بدل شده بود حاضر به فسق قرارداد و پرداخت دیون شد . چون قیمت خودرو بالا رفت و طرف حاضر شد حق فسق پرداخت کنه ولی از سود بالا رفتن خودروش نگذره . اگه اونجا میشد کل مبلغ خودرو رو من کارت بکشم معامله تمام شده بود و سودش خودم برده بودم.
   حداقل سقف تراکنش پوزها باید 1 میلیارد باشه ….

   1. همون بهتر که معامله بهم خورد.امثال شما تایید که بازار رو به گند کشیدید برای معامله ای که هیچ کار نکردی و چند ر غاز داری انتظار سود داری و البته فروشنده هم از قماش خودتون بوده آخه رو چه حسابی یک شبه قیمت خودرو یا هر چیز دیگه اینقدر بالا می ره از همون خورده فروش تا همون تاجر عمده … نو مملکت بعد میگن مقصر دولت است

 2. کلاهبرداری و اختلاس‌های چند هزار میلیاردی رو آقازاده ها انجام میدم اونوقت دردسر و مصیبت و گرفتاری هاش برای ملت بدبخته

 3. خداوکیلی الان دیگه 50 میلیون صدمیلیون پولیه که سقف باشه؟ یه موتورسیکلت قرازه شده هفتاد هشتاد تومن..همه معامله ها بالای صد دویست تومن شدن یارو باید دوسه روز فقط وقتش هدر پودادن و گرفتن اونم با استرس و بدبختی بشه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه نورا

لطفا کمی صبر کنید

عضویت در خبرنامه با موفقیت انجام شد

اسکرول به بالا

تماس با ما

برای تماس با ما از طریق فرم زیر پیام خود را ارسال کنید.

پاسخگوی تماس شما خواهیم بود

02166476489 🔷 09124836040 🔷 09204836044