لیست مشاوران: مشاوره منابع انسانی

ایمان رستگار مقدم

ایمان رستگار مقدم

مشاور استارت آپ،حاکمیت شرکتی ،منابع انسانی، بازاریابی و سرمایه گذاری

نمره از 5

ایمان رستگار مقدم هستم، متخصص در مدیریت دانش، مسئولیت اجتماعی و ممیزی طرح های کسب و کار. از سال 1385 در فضای اجرایی کسب و کارهای بخش خصوصی و نهادهای دولتی مشغول به کار بوده ام که لیست آنها خارج از حوصله این شرح می باشد اما مدیریت اجرایی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، مدیر عاملی شرکت پیشگام علم و فناوری سرآمد، موسس و مدیرعامل مرکز نوآوری و شتابدهی ایرواین جزو کوچکی از آنها است. مهارت های شخصی اینجانب در زمینه منتوری و کوچینگ، مشاوره منابع انسانی و ساختار سازمانی، مدیریت دانش و مستندسازی، روابط عمومی، مدیریت پروژه، بازاریابی و نگارش طرح های کسب و کار می باشد. از میان این مهارت ها ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه دانش بنیان کردن شرکت ها و مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی مورد توجه و تمرکز ویژه اینجانب است.

ابریشم رشیدزاده

ابریشم رشیدزاده

مشاور منابع انسانی

نمره از 5

دکتری مدیریت منابع انسانی، عضو هیات علمی دانشگاه، مدرس دوره های آموزشی سازمانی و مترجم کتب مدیریت، مشاور منابع انسانی با تمرکز بر آموزش و توسعه کارکنان و آسیب شناسی فرایندهای سازمانی، دارای سابقه همکاری با شرکتهای داده ورزی فرادیس البرز، ایران خودرو، گروه مالی گردشگری و ...

منابع انسانی و مدیریت آن یکی از وظایف مهم و البته نسبتا سخت در سازمان‌ها است، به همین دلیل استفاده از مشاوره منابع انسانی برای هر سازمانی که تعدادی کارمند دارد مهم است. منابع انسانی هر سازمانی از جمله دارایی‌های ارزشمند آن سازمان است، چون رشد و توسعه سازمان، موسسه یا شرکت شما، به همین منابع بستگی دارد. در حال حاضر خیلی از شرکت‌ها از خدمات مشاوره مدیریت منابع انسانی بهره می‌برند. در ادامه بیشتر درباره مشاور منابع انسانی و خدماتی که ما در این زمینه ارائه می‌کنیم توضیح خواهیم داد.

اهمیت مشاور منابع انسانی (Human resources consulting)

خوشبختانه در کشور ما با گسترش استارتاپ‌ها و به روز شدن شرکت‌ها، استفاده از مشاوره منابع انسانی بیشتر در بین مدیران جا افتاده است؛ اما شاید هنوز، آنچنان که باید و شاید، به اهمیت آن پی نبرده‌ایم. واقعیت این است که هر مجموعه‌ای [حتی کوچک] نیازمند استفاده از خدمات یک مشاور منابع انسانی است.

سازمان، شرکت، موسسه یا حتی دفتر یا مغازه شما هم که تعدادی کارمند در آن مشغول به کار هستند، باید از مشاوره منابع انسانی استفاده کنند.

در یک تعریف کلی باید گفت مشاور منابع انسانی به شما کمک می‌کند تا با بهینه‌ترین هزینه، بهینه‌ترین کارایی در سازمان رخ دهد و اگر چنین چیزی اتفاق بیافتد، راندمان آن مجموعه دو چندان خواهد شد.

در تعریفی گفته می‌شود مدیران موفق، مدیرانی هستند که می‌توانند بین 20 تا 30 درصد از پتانسیل منابع انسانی خود استفاده کنند؛ اما آیا این مقدار کافی است؟ قطعا خیر؛ در ادامه همین نکته تاکید می‌شود، مدیرانی تاثیرگذار هستند که بیش از 80 درصد از پتانسیل منابع انسانی خود بهره می‌برند.

با یک حساب و کتاب سرانگشتی، یک مجموعه می‌تواند 1 نفر نیرو با بهره‌وری 90 درصدی داشته باشد در عوض مجموعه‌ی دیگر، 5 نیرو با بهره‌وری 20 درصد؛ کدام بهتر است؟

حتما شما هم تایید می‌کنید که حقوق 5 نفر نیرو با یک نفر قابل مقایسه نیست. مشاور منابع انسانی کمک می‌کند، این بهره‌وری، بهینه شود.

در مشاوره مدیریت منابع انسانی چه خدماتی ارائه می‌شود؟

با کمک گرفتن از خدمات مشاوره مدیریت منابع انسانی قرار است چه تاجی به سر سازمان ما زده شود که تا بحال انجام نشده؟ برای روشن شدن موضوع چند مورد از موضوعاتی که یک مشاور منابع انسانی با بررسی آن‌ها، موجب بهره‌وری خواهد شد را بررسی می‌کنیم:

  • ایجاد فرآیند برای استخدام کارمندان و نیازسنجی برای گرفتن نیروهای جدید
  • بررسی معیارهای مهم سازمان برای گرفتن نیرو
  • مشاوره منابع انسانی بین ارزش‌ها، اهداف و ماموریت‌های یک سازمان با کارمندان ارتباط برقرار می‌کند.
  • مشاور منابع انسانی به بالا بردن بهره‌وری کارمندان و در نتیجه بهره‌وری سازمان کمک می‌کند.
  • با مشاوره مدیریت منابع انسانی، می‌توانید برای بالا بردن انگیزه کارمندان در سازمان برنامه ریزی کنید.
  • یک مشاور منابع انسانی کمک می‌کند علاوه بر سازمان، در کارمندان نیز احساس رضایت ایجاد شود.

چرا مشاوره مدیریت منابع انسانی نورا؟

مشاوره در حوزه منابع انسانی یکی از سخت‌ترین کارها است، چراکه شما با تمام نیروی انسانی در یک مجموعه سروکار دارید نه با یک مدیر یا بخشی از نیروها.

گروه مشاوره مدیریت نورا به منظور کاهش هزینه‌های شرکت‌ها، تنی چند از بهترین مشاوران منابع انسانی را گردهم آورده تا شما بتوانید از خدمات این کارشناسان استفاده کنید.

این نکته را فراموش نکنید که برای تقویت جایگاه پیروی از قانون، بالا بردن بهره وری و بهبود کیفیت زندگی شغلی، استفاده از تجربیات مشاور منابع انسانی می‌تواند راهگشای شما باشد. برای تعیین وقت مشاوره منابع انسانی و برگزاری جلسه مشاوره مدیریت منابع انسانی می‌توانید از بین کارشناسان یکی را انتخاب کرده تا تاریخ و ساعت جلسه برای شما تعیین شود.

اسکرول به بالا

تماس با ما

برای تماس با ما از طریق فرم زیر پیام خود را ارسال کنید.

پاسخگوی تماس شما خواهیم بود

02166476489 🔷 09124836040 🔷 09204836044