لیست مشاوران: دانش بنیان

ایمان رستگار مقدم

ایمان رستگار مقدم

مشاور استارت آپ، سرمایه گذاری و حاکمیت شرکتی

امتیاز از 5

ایمان رستگار مقدم هستم، متخصص در مدیریت دانش، مسئولیت اجتماعی و ممیزی طرح های کسب و کار. از سال 1385 در فضای اجرایی کسب و کارهای بخش خصوصی و نهادهای دولتی مشغول به کار بوده ام که لیست آنها خارج از حوصله این شرح می باشد اما مدیریت اجرایی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، مدیر عاملی شرکت پیشگام علم و فناوری سرآمد، موسس و مدیرعامل مرکز نوآوری و شتابدهی ایرواین جزو کوچکی از آنها است. مهارت های شخصی اینجانب در زمینه منتوری و کوچینگ، مشاوره منابع انسانی و ساختار سازمانی، مدیریت دانش و مستندسازی، روابط عمومی، مدیریت پروژه، بازاریابی و نگارش طرح های کسب و کار می باشد. از میان این مهارت ها ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه دانش بنیان کردن شرکت ها و مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی مورد توجه و تمرکز ویژه اینجانب است.

با رونق حرکت شرکت‌ها به سمت دانش بنیان شدن، نیاز این شرکت‌ها به مشاوره دانش بنیان افزایش یافته و خیلی از شرکت‌ها به دنبال ثبت دانش بنیان هستند. با توجه به این نیاز، ما در نورا خدمات مشاوره ثبت شرکت دانش بنیان را فراهم کردیم تا شما بتوانید فرآیند ثبت به عنوان یک شرکت دانش بنیان را به دست آورید.

چرا به مشاوره دانش بنیان نیاز داریم؟

به شرکت‌ها و موسساتی دانش بنیان می‌گویند که در پی محقق کردن هدف‌های علمی در کنار اهداف اقتصادی هستند.

این شرکت‌ها تلاش می‌کنند که نوآوری‌های خود را تجاری سازی کرده و در کنار رونق علمی، ثروت آفرینی کنند. ساید افکت این کار، تحقق موضوعات دیگری مثل کارآفرینی، جوانگرایی، افزایش صادرات و غیره خواهد بود.

همانطور که می‌دانید کارگروهی برای ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها در جهت دانش بنیان شدن از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری راه اندازی شده است که کار آن ارزیابی شرکت شما است تا محقق شود که موسسه یا شرکت شما ظرفیت ثبت به عنوان دانش بنیان را دارد یا خیر.

با توجه به جدید بودن این موضوع، احساس نیاز به یک مشاوره دانش بنیان از سوی شرکت خیلی بیشتر شده است؛ چرا که خیلی‌های نمی‌دانند از کجا باید شروع کرده و به کجا باید برسند.

مشاوره ثبت شرکت دانش بنیان جزئی از خدمات ما است، ما به شما کمک خواهیم کرد تا در کوتاه‌ترین زمان بتوانید شرکت یا موسسه خود را به عنوان دانش بنیان ثبت کنید.

در مشاوره ثبت شرکت دانش بنیان چه چیزی به شما گفته می‌شود؟

یکی از وظایف کارگروه ارزیابی کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا، به تصویب رساندن آئین‌نامه‌های بررسی و ارزیابی شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان است.

مشاوران ما با آگاهی و تسلط بر این آئین نامه‌ها، شرایط احراز دانش بنیان شدن شرکت شما را بررسی کرده و چالش‌های پیش روی را به شما خواهند گفت.

در مرحله بعدی، افرادی به عنوان کارشناس از سوی معاونت علمی به عنوان ارزیاب در سراسر کشور مشخص شده‌اند که وظیفه اصلی این افراد بررسی صلاحیت شرکت‌ها برای اخذ مجوز دانش بنیان است.

این افراد از سوی معاونت علمی معرفی شده‌اند و البته باید به خاطر داشته باشید که شما نباید هیچ گونه هزینه‌ای بابت ارزیابی، به این کارشناسان پرداخت کنید. نکته دیگر اینکه تنها افرادی که نام آن‌ها در لیست منتشر شده از سوی معاونت علمی درج شده، صلاحیت این ارزیابی را دارند.

چند سوال که در مشاوره دانش بنیان باید پاسخ دهید

برای اخذ مجوز دانش بنیان، محصولات، کالاها و خدمات شما باید دارای تکنولوژی متوسط به بالا باشد. شاید خیلی از شرکت‌ها بدون توجه به این موضوع، صرفا در پی ثبت باشند و تا مسیری هم پیش رفته و بعد از مدتی، متوجه خواهند شد که صلاحیت آنرا نداشته‌اند.

مشاوره دانش بنیان این کمک را به شما می‌کند تا قبل از ورود به فرآیندهای این کار، محدودیت‌ها، چالش‌ها، احتمالات رد صلاحیت، مدارک مورد نیاز، کارهای ثبتی و غیره را بشناسید و با آگاهی کامل وارد این مسیر شوید.

بر اساس آیین نامه‌های کارگروه فوق، تنها شرکت‌هایی می‌توانند شرایط دانش بنیان شدن را داشته باشند که از فناوری‌های پیچیده استفاده کرده که اصطلاحا به آن‌ها های‌تک گفته می‌شود.
توجه به موارد زیر نیز نکاتی است که در جلسه مشاوره دانش بنیان به آن‌ها اشاره خواهد شد:

  • آیا کالا یا محصول شما، امکان کپی برداری دارد یا پیچیدگی‌های فنی آن اجازه چنین چیزی را نمی‌دهد؟
  • آیا شما برای رسیدن به محصولات های‌تک، تیمی از افراد متخصص برای تحقیق و توسعه دارید؟
  • آیا محصول شما، فیچر و کاربری ویژه‌ای به وجود آورده است؟

چرا مرکز مشاوره دانش بنیان نورا؟

نورا یک گروه مشاوره مدیریت برای کسب و کارها است و تاکنون توانسته صدها ساعت مشاوره در جهت رشد و توسعه، بهبود فرآیندها، اصلاح ساختارها، تدوین استراتژی مالی، بازاریابی و غیره ارائه دهد. مشاوره دانش بنیان نیز با توجه به نیاز موسسات و شرکت‌ها از در گروه مشاوران نورا ارائه می‌شود.

مشاوران ما در این موضوع تجربه کافی را داشته و همراه شما خواهند بود تا نتیجه خوبی به دست آورید.

اگر می‌خواهید یک جلسه مشاوره دانش بنیان داشته باشید، بعد از انتخاب مشاوره و پرداخت هزینه، در تماس تلفنی، روز و ساعت جلسه برای شما هماهنگ خواهد شد. کارشناسان ما در جلسه مشاوره ثبت شرکت دانش بنیان تمامی آنچه نیاز است تا شما به عنوان یک شرکت دانش بنیان ثبت شوید را بررسی کرده و به شما ارائه خواهند داد.

اسکرول به بالا

تماس با ما

برای تماس با ما از طریق فرم زیر پیام خود را ارسال کنید.

پاسخگوی تماس شما خواهیم بود

02166476489 🔷 09124836040 🔷 09204836044