مزایا و معایب برنامه:

البته این موارد جزو معایب برشمرده نمی شوند و سوالات متداولی است که درباره برنامه پرسیده می شود و برخی کاربران توقع پاسخ دادن به این نیازهایشان توسط برنامه را دارند. درصورتی که این برنامه ذاتا به این مسایل نمی پردازد و در ذیل سعی شده تا ماهیت اصلی و کارکرد برنامه توضیح داده شود.

در ابتدای هر موضوع عنوان نقص در خدمات برنامه آورده شده و در ادامه در سه موضوع به پاسخ آن پرداخته شده است.

 • از این برنامه نمی توان بعنوان برنامه حسابداری استفاده کرد.

مزایا و کارکرد نرم افزار:

الف: برنامه ی حسابداری به ثبت وقایع گذشته می پردازد در حالی که نرم افزار پیش بینی و کنترل جریان نقدینگی نور به ثبت وقایع آینده و پیش بینی آینده می پردازد.

ب: برنامه حسابداری بر اساس قوانین و مقررات رسمی کشور و اصول حسابداری طراحی شده است در حالی که این برنامه بر اساس نیازهای واقعی یک مدیر کسب و کار اطلاعات را دریافت و ثبت می کند.

ج: نوع گزارشهای نرم افزار حسابداری بنحوی است که این اطلاعات منطبق بر اصول حسابداری است و یک مدیر عامل برای پیشبرد سازمان خود نیاز به گزارشهایی از میزان نقدینگی خود در آینده دارد تا بر پایه آن به استراتژی های هیات مدیره و خود بپردازد.

 • اتفاقات جزیی را نمی توان ثبت کرد.

مزایا و کارکرد نرم افزار:

الف: مدیر ارشد سازمان به اتفاقات جزیی سازمان کاری ندارد و برایش مهم نیست.

ب: اتفاقات جزیی تاثیر در فرآیندها و تصمیمات کلان شرکت ندارند.

ج: ثبت اتفاقات جزیی زمان بر است و در این برنامه جزییات جمع شده و تحت یک اتفاق کلی دیده می شوند،  مانند اینکه یک مدیر عامل برنامه ریزی می کند در هر ماه 2 مرتبه، اول و وسط ماه به میزان مشخص برای خرجهای جاری مجموعه تنخواه پرداخت کند. به این ترتیب به مطلوبات مدیریتی خود می رسد.

 • ثبتهای گذشته کارآمد نیستند.

مزایا و کارکرد نرم افزار:

الف. این برنامه چراغ راه آینده است و تلاش می کند تا مدیر را بر پایه دانش و تجربه اش به بهترین آینده ممکن هدایت کند.

ب: حتی اگر خللی در ثبتهای گذشته اتفاق بیافتد مهم نیست، چون ما به دنبال آینده هستیم و آینده مطلوب چیزی است که هر لحظه میتوان با استفاده از این برنامه برای سازمان خود ترسیم کنیم.

ج: می دانیم که وقایع گذشته بخوبی در نرم افزار حسابداری ثبت می گردند و اگر مدیر به اطلاعات گذشته نیاز داشته باشد در دسترس هستند. در طراحی این نرم افزار ثبت شده است تا کمبود خدمات یک برنامه حسابداری برای مدیر تصمیم گیر جبران شود، از اینرو وجه مشترکی بین این برنامه و نرم افزار حسابداری نخواهید دید.

 • هنوز قابلیت اتصال به برنامه حسابداری سازمان شما را ندارد و هنوز هوش مصنوعی کسب و کار ندارد.

مزایا و کارکرد نرم افزار:

الف: این نرم افزار ماهیتا با نرم افزار حسابداری فرق می کند.

ب: در نسخه های حاوی هوش مالی این روابط را خواهیم دید، آنجاییکه هوش مصنوعی به کمک ما می آید و از گزارشات حسابداری برای پیش بینی آینده و هدایت مدیر بهره می برد.

ج: البته بعبارتی باید گفت با یک نرم افزار داشبورد مدیریت روبرو هستید برای استراتژیهای آینده کسب و کارتان و قرار نیست به نرم افزار حسابداری شرکت شما متصل باشد.

 • در زمان نصب باید دقت خود را بکار بگیرید تا کسب و کارتان را درست مدل کنید و گرنه به سختی خواهید افتاد. البته اگر از خدمات مشاوره استفاده نکنید باید در مرور ویدیوهای آموزشی و نمونه های مدل کردن دقت بیشتری بفرمایید.

مزایا و کارکرد نرم افزار:

الف: ویدیو های آموزشی کامل بوده و هم به شرح برنامه می پردازند و هم به مثالهایی برای نحوه مدل کردن کسب و کارتان.

ب: شما را رها نخواهیم کرد و تا کسب رضایت شما پاسخگوی تمامی سوالهایتان خواهیم بود.

ج: برای شرح بیشتر جلساتی برگزار می شود و مدیران با مشاوران کسب و کار تخصصی حوزه خود جلسه خواهند داشت و شرایط برای آشنایی بیشتر اعضا با مهارتهای برنامه مهیا می باشد.

 • اگر از نسخه تحت ویندوز استفاده می کنید این امکان را ندارید که با مشاوران کسب و کار گروه مشاوره نور به راحتی در مود استراتژی هایتان مشورت کنید.

مزایا و کارکرد نرم افزار:

الف: کاربران نسخه وب در زمان مشاوره تلفنی می توانند با در اختیار گذاشتن رمز عبور خود به مشاور ارشد کسب و کارشان، همزمان برنامه را ببینند و بر سر مسایل بحث و تبادل نظر کنند و کاربر برای برنامه های آینده خود از نظرات علمی و تجربی مشاور استفاده کند.

ج: در نسخه ویندوز این امر محدودیت دارد و می توان گفت که جزء تصمیمات مدیر است که از نسخه وب استفاده کند و یا نسخه  ویندوز. البته بر پایه همین اطلاعات می تواند با مشاور خود مشورت کند و از علم و تجربه مشاور استفاده کند.

ب: کاربران نسخه وب می توانند برنامه را با دیگر شرکا یا مدیران و مشاوران خود به اشتراک بگذارند و با وجود بعد مصافت از مزایای نسخه وب استفاده کنند و به تبادل نظر در مورد مسایل آینده شرکت و تحلیل آن بپردازند.

 • برخی شرکتها معتقدند ما اطلاعات مالی شرکتمان را روی نسخه وب هیچ برنامه ای نمی گذاریم و فقط از نسخه های آفلاین استفاده می کنیم. شاید هک شود، دست رقبا بیافتد و یا . . .

مزایا و کارکرد نرم افزار:

الف: اگر دقیق نگاه کنیم، امروزه اینترنت در تمامی شؤون زندگی ما وارد شده است و ما به آن اعتماد کرده ایم، اطلاعات بسیار مهمتری از این را در حال حاضر از خود در اینترنت منتشر می کنیم.

ب: شرکت تمهیدات لازم برای امنیت سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری خود دیده است و مسؤولیت امنیت اطلاعات بر عهده گروه مشاوره بازاریابی و توسعه کسب و کار نور است.

ج: اگر مثلا وارد کننده کالایی خاص از شرکت و کشوری خاص هستید، می توانید نام آن شرکت را در ثبتهایتان به نحوی خلاصه ثبت کنید، در عوض از امکانات بسیار وسیع نسخه تحت وب بهرمند شوید.

 • استفاده از برنامه های جزیره ای مطلوب نیست و یک مدیر وقت آنرا ندارد که وقایعی که در نرم افزار حسابداری ثبت می شود را دوباره ثبت کند.

مزایا و کارکرد نرم افزار:

الف: یک شرکت ظرف حدود 2 ساعت مشاوره تخصصی مدل می شود، پس از آن مدیر مروطه روزانه چند عدد (شاید کمتر از 5 عدد) را باید بررسی و ویرایش کند، پس عملیات وقت زیادی نمی گیرد. ولی ما روزانه وقت زیادی را صرف برنامه ریزی های آینده امان می کنیم که بدلیل استفاده نکردن از نرم افزارهای اینترنتی دچار مشکلاتی چون مسایل ذیل می شویم.

 • انرژی و آرامش خود را خرج می کنیم و حاصل خیلی مشهود نیست.
 • وقت بیشتری صرف می شود.
 • احتمال خطا خیلی بیشتر و مهمتر است.

ب: مدیر با تمرکز بر سازمان خود در برنامه، به بررسی استراتژی های خود می پردازد و تصمیماتی را که برای آینده دارد ثبت و تحلیل و ویرایش می کند تا به نتیجه مطلوب برسد.

ج: همانطور که توضیح داده شد این نرم افزار از آنجاییکه در مورد آینده بحث می کند هیچ ربطی به نرم افزارهای موجود در فضای کسب و کار ندارد.